چو ایــــــــــران نباشد تن من مباد            بدین بوم و بر زنده یک تن مبــــــاد
اگر سر به سر تن به کشتن دهیم           از آن به که کشور به دشمن دهیم

امروز مردم ما در یک حرکت عظیم و تحسین بر انگیز دشمنان را مثل همیشه متحیر و متعجب کردند .شاید برایتان جالب باشد مطلبی را که خبر گزاری فرانسه در باره این حرکت و عزم ملی چه نگاشته است :

 صدها هزار تن از مردم ايران در تهران و شهرهاي ديگر روز يكشنبه به خيابان‌ها آمدند و با شعار " انرژي هسته‌اي حق مسلم ماست" و "مرگ بر آمريكا" حمايت خود را از انقلاب اسلامي اعلام كردند.


اين خبرگزاري افزود: اين رويداد سالانه همواره صحنه بروز شعارهاي انقلابي و ضدغربي است، اما مراسم امسال به طور مشخص رنگ وبوي هسته‌اي داشت.

تظاهر كنندگان كه از خردسالان درون كالسكه تا سالخوردگان عصابه‌دست در ميان آنان ديده مي‌شد، با حمل پلاكاردها و پوسترهايي ضمن گرامي داشت بيست و هشتمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، حمايت خود را از برنامه هسته‌اي نيز اعلام كردند.

اداره پست ايران نامه‌هاي سفيدي در ميان مردم پخش مي‌كرد كه پس از پر شدن آن به عنوان بخشي از يك دادخواست عمومي قرار است براي "بان كي‌مون" دبير كل سازمان ملل متحد ارسال شوند.

"حقوق برابر تمامي ملت‌ها در استفاده از انرژي صلح آميز هسته‌اي" شعاري بود كه در ذيل اين نامه‌ها آمده است.

گروهي متشكل از ‪ ۲۲‬هزار دانش‌آموزان بسيجي در ميدان "آزادي" تهران گردآمدند و پيش از سخنراني "محمود احمدي نژاد" رييس جمهوري ايران، سرود انقلابي "سرزمين من" را اجرا كردند.

شوراي شهر تهران "اقلامي فرهنگي" از جمله كتاب داستان كودكان كه بازگوكننده داستان انقلاب سال ‪ ۱۹۷۹‬بود ميان مردم توزيع كرد.

خبرگزاري فرانسه افزود: دراين مراسم كه حال وهوايي شاد و همانند يك جشن داشت، كودكان بادكنك‌هايي در دست داشتند كه روي آنها شعار انقلاب اسلامي ايران (استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي) و نيز شعار "انرژي هسته‌اي حق مسلم ماست" نوشته شده بود. همچنين نمايش پرواز بادباك اجرا شد.

مراسم‌هاي مشابهي در حمايت از انقلاب در سراسر ايران برگزار شد و تلويزيون دولتي راه‌پيمايي هزاران نفر را در خيابان‌هاي شهرهاي بزرگي مانند مشهد، اصفهان و همدان نشان داد.

91573_5f7d5bc6.jpg

/ 6 نظر / 13 بازدید
محمد

با سلام خدمت شما. حقیر هم چند تایی عکس گرفتم. راستی امسال دوربین خیلی زیاد بود ها. عکس های شما هم بسیار زیبا است . یا علی

عسلی

سلام بعد یه مدت من بروزم اگه بیای خوشخال میشم .. .در ضمن جالب بود یا علی

کدخدا

مرسی از اين عکسای خوشگل

کدخدا

چه ايده هايی دارن واسه هر چه باشکوه کردن اين جشن ها هر سال باشکوه تر از قبله

کدخدا

يا اپ نميکنی يا وقتی که اپ ميکنی کولاک ميکنی متن قشنگی بود اهنگت رو هم کش رفتم

کدخدا

امروز حالت عمو محسن چطوره ؟